Plus Wzmacniacz GSM

Plus Wzmacniacz GSM

Plus Wzmacniacz GSM

Plus to znana, ale nieprzesadnie popularna sieć telefonii komórkowej. Ma niezbyt rozbudowaną własną sieć przekaźników, więc poza dużymi miastami wzmacniacz sygnału GSM Plus to często konieczność, a nie opcja. Dlaczego jednak sieć, która istnieje tak długo, wciąż ma takie problemy? Okazuje się, że powodów jest kilka, ale wypada zacząć od prostszych rzeczy.

Przede wszystkim Plus rozwija się od dość dawna. To sieć, która wytrwale pracuje na swoją opinię i regularnie poszerza bazę użytkowników. Jeśli ci odchodzą, to najczęściej dlatego, że poza ofertą abonamentów Plus potrafi wtopić i sprzedaje drogie telefony w niekorzystnych pakietach albo jest krytykowany za jakość obsługi klienta. To wszystko jednak dość subiektywne oceny – obiektywnie za to można ocenić zasięg sieci. Niestety jest on umiarkowanie dobry. O ile w centrach miast i miasteczek problemu nie ma, o tyle na obrzeżach miast czy na wsiach, przekaźników jest po prostu za mało.

Dlaczego mam słaby zasięg Plusa?

Plus bardzo długo opierał się opcji tzw. roamingu wewnętrznego, czyli wykorzystania przekaźników konkurencyjnych sieci. Zresztą do dziś robi to niechętnie, co oznacza, że wzmacniacz sygnału LTE Plus jest czasem jedyną opcją, żeby cieszyć się dobrym i szybkim internetem poza miastem. Zresztą, jeśli chodzi o sieć 3G, to sytuacja nie jest wiele lepsza. Tu co prawda pokrycie jest większe, ale białych plam nie brakuje, a tam, gdzie nie działa roaming wewnętrzny, zostaje tylko wzmacniacz zasięgu Plus. Oczywiście do tego dochodzą wszystkie „standardowe” przeszkody, czyli wzniesienia, połacie jezior czy ściany budynków, które też osłabiają sygnał docierający do urządzeń.

Czytaj więcej